Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 12211456



*

nr 1221 1456


Birgit Broms

(1924-2008), Sverige


Birgit Broms (1924-2008). Attributed. FÃ¥r och krabba, no signature. 31x24 cm,


CRAYON, Birgit Broms (1924-2008), tillskriven. FÃ¥r och krabba, ej signerad. 31x24 cm


Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 3 2018
at 19:51:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/12 19:01:12 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Birgit Broms

Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.

Read more about Birgit Broms
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms ej signerad färgkrita får och krabba pastell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr